Mgr. art. Julián Bosák

Vyštudoval som strihovú skladbu na FTF VŠMU v Bratislave. Pracoval som ako videoredaktor pre sme.sk, jetotak.sk, euractiv.sk a ďalších. Natočil som tak množstvo záznamov akcií, prednášok, diskusií, demonštrácií, reportáží pre internet. Pracoval som aj ako strihač v RTVS. Natáčam aj vlastné filmy, či publicistické projekty.

Som autorom projektu Po kapitalizme, Ľavé spektrum 2012, Odvrátená strana Zeme. Aktivisticky som dokumentoval výstavbu Auparku na Námestí osloboditeľov v Košiciach. Spoluzakladal som ľavicový portál Nezávislí. V súčasnosti spolupracujem s magazínom Pole.

Aktivisticky som sa zapojil aj do organizovania solidárnej akcie so Španielskou revolúciou a emancipačnými akciami po celom svete v roku 2011. Rozbiehal som aj slovenskú verziu stretávaní sa verejnosti za účelom diskutovania možností hľadať východiská zo súčasného systému, ktorý viedol napríklad ku kríze v roku 2008. Iniciatíva sa časom rozpadla, ale na jeseň roku 2011 Edo Chmelár zorganizoval ešte akciu pred Pentou. Na jar 2012 sa potom viacerí účastníci protestov objavili pri protestoch Gorila a z pôvodného demokratizačného procesu ostala len pachuť rozhnevaného davu, vodného dela a delobuchov.

Organizujem pravidelnú prehliadku nezávislých filmov v Košiciach. Učím na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach predmety súvisiace s audiovizuálnou tvrobou.

Ponúkam služby videoprodukcie spotov, promo videí, videozáznamov svadieb, stužkových a pod. Snažím sa o prepojenie umenia, spoločenských otázok a každodenného života. V mojej tvorbe nájdete autenticitu a vlastný pohľad na vec. Rád kreslím a hrám futbal. Žijem v Košiciach.

K nahliadnutie ponúkam tiež archív školského časopisu, ktorý sme vydávali na strednej, či nedokončený príbeh Garaputra, ktorý sme na striedačku písali s Matúšom Gomolčákom.